ماجرای انتشار خبر مرغ های تریاکی در تهران و شهرستان ها چه بود

 امروز خبری مبنی بر کشتار مرغ های تریاکی در کشور در شبکه های اجتماعی منتشر شد که پس از پیگیری های رکنا، پشت پرده این خبر برملا شد.

مرغ های تریاکی امروز هم خبرساز شد. امروز جمعه 16 مهرماه 1400خبری مبنی بر این که در گوشت مرغ مواد مخدر تریاک وجود دارد و مرغ های تریاکی در بازار به دست مردم می رسد، در شبکه های مجازی دست به دست شد. خبر مرغ های تریاکی از قول علیرضا رفیعی پور به عنوان رئیس سازمان دامپزشکی ایران نقل قول گردید. در خبر مرغ های تریاکی آمده است که اکثر مرغداران قبل از سربریدن مرغ ها، در آب مصرفی آنها تریاک می ریزند تا مرغ ها دچار یبوست شده و وزنشان بالا برود. اما ماجرای انتشار خبر مرغ های تریاکی چیست؟

در خبر مرغ های تریاکی به این موضوع اشاره شده است که دلیل اینکه مردم در تهران و شهرستان‌ ها بعد از مصرف مرغ احساس رخوت می‌ کنند، وجود تریاک در گوشت‌ های تولیدی است.

این خبر یک خبر جعلی است

مشاور عالی اتحادیه مرغداران گوشتی، ضمن تکذیب این خبر گفت: این حرف رئیس سازمان دامپزشکی کشور نیست. خبر مربوط به دو سال و نیم پیش است و همان زمان هم تکذیب شد. افرادی هم که در این خبر نام برده شده اند، هم اکنون در اتحادیه حضور ندارند.

وی افزود: این خبر یک خبر جعلی است و فقط برای برهم زدن اذهان عمومی منتشر شده است. هیچ مستند بیولوژیکی و علمی درباره این خبر وجود ندارد. لذا به شدت تکذیب می شود.

کمالی سروستانی در آخر تاکید کرد: سازمان دامپزشکی در کلیه کشتارگاه ها از حوزه تولید در مرغداری‌ ها تا پرورش، کشتار و توزیع نظارت کامل دارد و کشتارگاه ها هم افت لاشه می زنند. همچنین در دستگاه گوارش مرغ یک معده وجود دارد و خوراکی در خود نمی تواند نگهداری کند. لذا این خبر از اصل جعلی است.

منبع : رکنا

۰ نظر