کنسرت محسن یگانه خواننده در میانسالی و بعد از گذراندن حاشیه های باورنکردنی !

بهمن بابازاده نوشت :


امسال دقیقا ۱۸ سال است که «محسن یگانه» خواننده است. آخرین و جدی ترین بازمانده از نسل «شادمهریسم» در موسیقی پاپ ایران. رقبایش (حمید عسگری، مرتضی پاشایی، سامان جلیلی، مهدی احمدوند و..)مدتهاست دیگر آن فروغ ده سال پیش را ندارند ولی یگانه قبل تر ها با «بهت قول میدم» و امسال با «ندارمت» دوباره نشان داده که یک آرتیست همیشه خلاق است.
حاشیه های باورنکردنی را از سر گذرانده. از قفل کردن در اتاق بک استیج روی خواهرانش تا تهدید شدن به اسیدپاشی توسط یکی از نزدیکان که یگانه یک ماه و خرده ای او را راهی رجایی شهر کرد. اگر دایرکت تسلیت فوت پدر آن طرف را نمیداد، حالا شاید آن اتفاق افتاده بود. جلیل پور شب قرارداد با «حاتم پور» ها، زیر سِرم رفت و یادم نمی‌رود آن اجرای جشنواره فجرش که روی صحنه داد میزند: «اگر ایشان (من) از سالن بیرون نرود، نمیخوانم»!
یگانه عوض شده. لابد در میانسالی، دیگر آن عادت بدِ ناخن جویدن هایش را دیگر ندارد. آن استرسهای کُشنده و آن رفتارهای کودکانه. مگر میشود رو به روی قمیشی در آلمان نشست و بابت آن ملودی طلب پول کرد؟!

شما جای من...بین اصول حرفه ای و روابط کدام را انتخاب میکنید؟ در آن سالهای تند و تیز موسیقی در ایران. من اصول ام را انتخاب کردم و ده سال تمام، گذشته ام با یگانه را، همه روابط کاری و رسانه ای را دادم رفت.
از یاد نمی‌برم تماس های نصف شب بعد از رسیدن به فرودگاه و ترس هایش از تبعات آن جنجال‌های خارج از ایران در سالن کنسرتش. جنجال های قطعه «گله کرکس ها» و... بگذریم!

حالا اما با دیدن و شنیدن اثر جدید یگانه، از «کامبک» او خوشحالم.
یگانه، در کنار فرزاد و چاوشی و رضا، تنها ستاره هایی هستند که از آن نسل هنوز هستند و هنوز در بالاترین کیفیت ممکن حضور دارند.
اما یگانه، از یک پیرو و دنباله روی نسل «شادمهریسم»، حالا دیگر یک سطح و استاندارد جدید به حساب می آید. اغراق نیست اگر بگویم که حالا توانایی رقابت با شادمهر را هم دارد.

یگانه عوض شده. به غار تنهایی خود در کانادا پناه برده و هر روز پخته و پخته تر میشود. مصاحبه نمیکند و حتی پیشنهادهای کنسرتش در بهترین سالن های دنیا را هم رد میکند. هر سال با یک اثر برمیگردد و دوباره «کامبک». هنوز تحت تاثیر شادمهر است و غیرقابل انگار.
اما، یگانه عوض شده و پوست انداخته... او حالا با قدرت تمام، بهترین خواننده این روزهای موسیقی پاپ ایران است. در حوالی میانسالی و در حالی که پدر شده. هنوز هم هر سال در آخرین هفته اسفندماه، این یگانه است که در گوش من می خواند: «ته هر زمستون یه هفته به عید، یه چیزی تو این سینه چنگ میزنه...

۰ نظر