مصاحبه با پیرترین و جوانترین داوطلب کنکور 1400

 مسن‌ترین داوطلب کنکور ۱۴۰۰ آقای محمود هاشم زاده متولد ۱۹ تیر ۱۳۱۶ از استان اصفهان است و ساکن شهر اصفهان،که در گروه علوم تجربی شرکت کرده است؛ این داوطلب مرد است.

این داوطلب کنکور گفت: بعد از #بازنشستگی #دیپلم گرفتم و قصد دارم بعد از #کارشناسی، همچنان تحصیل را ادامه دهم.

آقای هاشم زاده افزود: ۴ پسر و سه دختر و ۱۴ نوه دارم و همگی تحصیل کرده هستند.
.
خانم سارا جمشیدی هم با حدود ۱۳ سال سن جوان‌ترین #کنکوری امسال است. وی متولد ۱۱ مرداد ۱۳۸۷ از استان #خراسان_شمالی شهرستان #بجنورد است که در گروه آزمایشی #علوم_تجربی ثبت نام و شرکت کرده است.
.
وی گفت: ۵ کلاس را جهشی تحصیل کرده ام و معدل سال آخرم ۱۹:۳۷ بوده است و قصد دارم بالاترین رتبه را کسب کنم و در رشته #پزشکی ادامه تحصیل بدهم.
.
سومین روز کنکور سراسری (جمعه ۱۱ تیر) با رقابت ۵۵۴ هزار و ۸۶۰ نفر در گروه آزمایشی علوم تجربی که پر مخاطب ترین گروه است، برگزار شد.
.
در این گروه آزمایشی ۵۵۴ هزار و ۸۶۰ کارت صادر شده که ۳۵۷ هزار و ۹۷۵ کارت برای داوطلبان زن و ۱۹۶ هزار و ۸۸۵ کارت مختص داوطلبان مرد است.
.
از یک میلیون و ۳۶۸ هزار داوطلب مجموع داوطلبان آزمون سراسری ۵۵۵ هزار نفر آن‌ها در گروه علوم تجربی هستند و این گروه رقابتی‌ترین بخش #آزمون_سراسری امسال محسوب می‌شوند.
.
روز چهارشنبه (۹ تیر) آزمون گروه آزمایشی هنر با رقابت ۱۲۵ هزار و ۱۲۱ نفر و دیروز (پنجشنبه ۱۰ تیر) کنکور گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی با رقابت ۱۴۲ هزار و ۶۲ نفر و گروه آزمایشی علوم انسانی با رقابت ۳۷۰

۰ نظر