افتتاح عمیق‌ترین استخر جهان در دبی ؛ مکان تفریحی به عمق 60 متر

این استخر تفریحی که عنوان عمیق ترین استخر جهان را به خود اختصاص داده ۶۰ متر عمق دارد و ۱۴ میلیون لیتر آب شیرین را در خود نگهداری میکند.

دمای میلیون‌ها لیتر آب این استخر که حجمی شش برابر استخر شنای المپیک دارد ۳۰ درجه سانتی‌گراد ثابت خواهد بود. این استخر و حداقل چهار برابر بزرگ‌تر از هر استخر غواصی در جهان است. گینس در ۲۷ ژوئن به آن عنوان عمیق‌ترین استخر شنا برای غواصی اعطا کرد.

مسئولان استخر در معرفی این مکان تفریحی گفته‌اند: لذت کشف یک جاذبه خیره‌کننده زیر آب که شبیه یک شهر غرق‌شده متروکه است را کشف کنید. برای گشت‌وگذار در این شهر گسترده زیر آب که پر از ماجراجویی و شگفتی است، چندین بار غواصی لازم است. استخر مجهز به ۵۶ دوربین است تا از ایمنی غواصان اطمینان حاصل کند. پیشرفته‌ترین سامانه‌های روشنایی و صدا، حالات مختلف زیر آب را ایجاد می‌کنند.

ایمنی این محل علاوه بر دوربین‌ها، با گروه غواصان ناظر تکمیل خواهد شد. علاوه بر آن هر شش ساعت یک‌بار آب از پالایه‌های مخصوص عبور داده و آلودگی‌زدایی خواهد شد.

اگر برنامه سفر به دبی را در فهرست تفریحات تابستانی خود قرار داده‌اید بازدید از این مکان منحصربه‌فرد تجربه فراموش‌نشدنی خواهد بود. به احتمال زیاد ورودی ۸۰۰ درهمی (حدود ۲۰۰ دلار) ارزشش را دارد.

۰ نظر